Změna! 25000 Kč dostanou všechny OSVČ
04. 04. 2020

Změna! 25000 Kč dostanou všechny OSVČ

Po velké kritice z řad živnostníků mění Ministerstvo financní podpůrný balíček pro osoby samostatně výdělečné činné. Takřka všechny podmínky mizí a nárok na jednorázový příspěvek 25 000 Kč tak bude mít každý, kdo na sebe začal podnikat před 12. březnem. Oproti původnímu plánu jde o velkou změnu.

Podpora míří všem na základě čestného prohlášení

Zatímco předtím vláda počítala s podporou pouze těch živnostníků, které nějak zasáhla vládní nařízení, například uzavřením provozovny nebo jiným znemožněním vykonávání obživy, nový návrh jde zcela jiným směrem. Živnostenský stav podpoří plošně, což bude státní kasu stát pochopitelně výrazně větší množství prostředků.

Chceme během nouzového stavu podporovat OSVČ pětistovkou denně. Původně jsme pomoc plánovali na jeden měsíc, to by vycházelo na 15 tisíc korun. Ale abychom podporu sladili s programem Antivirus, tak jsme protáhli pomoc do konce dubna a tím se suma zvedla o 10 tisíc korun,” doplnila ministryně financí záměr vlády.

Samotná výplata prostředků má být maximálně jednoduchá. Stačit bude jediný formulář s číslem účtu OSVČ. Peníze pak ministerstvo pošle obratem.

Petr Mikuláček
Autor: Petr Mikuláček

Práce finančního poradce jako životní styl.

Už od základní školy jsem věděl, že chci pracovat s penězi. Bohužel, rodiče ani škola mě pořádně nenaučili finanční gramotnosti a jak správně pracovat s penězi. Ve svých 19 letech jsem se rozhodl vše doučit a začít investovat. Použil jsem své úspory a část si půjčil. Jak to dopadlo? Přišel jsem i všechno.. Každé začátky jsou těžké, proto jsem to nevzdal a začal se ještě intenzivněji vzdělávat v oboru financí.

Prošel jsem si několika obchodními pozicemi, od prodejce úvěrů až po pobočkového pracovníka banky. Zjistil jsem, že žádná z těchto pozic není pro mě a víc mi vyhovuje individuální práce s klientem. Zakládám si na seriózním a upřímném jednání. Sám vím jaké to je, když člověku někdo lže a pak ho vědomě připraví o peníze. Mým klientům se snažím vyjít co nejvíc vstříc, vše s nimi pečlivě konzultuji a vytvářím pro ně co nejlepší finanční plán.

Zajímají Vás podrobnosti o mé práci? Potřebujete poradit, pomoct případně kvalitně nastavit vaše smlouvy? Jsem tu pro Vás, neváhejte mě kontaktovat.