Aktuality k epidemii. Jak vláda pomůže firmám i jednotlivcům?
23. 03. 2020

Aktuality k epidemii. Jak vláda pomůže firmám i jednotlivcům?

Momentálně ve světě i v české republice prakticky jen jedno téma. Koronavirus a jeho šíření ve společnosti. Některé evropské země to moc nezvládají. Česká republika si zatím,dle mého názoru, vede velmi dobře. Dnes vláda řešila ekonomickou situaci země. Zvládli schválit několik zásadních kroků, které mají zachránit finanční situaci jednotlivců, ale také firem či drobných podnikatelů.

 

Odpuštění záloh pro OSVČ na půl roku

Plošně pro všechny OSVČ jak na hlavní pracovní poměr, tak na vedlejší činnost odpuštění minimálních záloh za sociální i zdravotní pojištění. Platby budou odpuštěny od března do srpna. Lidem, kteří zaplatili platbu za březen, bude automaticky připsána na platbu za září. Při podávání vyúčtování a přehledu za rok 2020 se zálohy budou tvářit tak, jako by je lidé vlastně zaplatili. Reálně tedy každý OSVČ ušetří v letošním roce skoro 30 tisíc na sociálním a zdravotním pojištění.

Zaměstnanci co nemohou pracovat mají nárok na 100 procent mzdy

Dle zákona lidé, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru a dnes nemohou pracovat, protože jim firmu z důvodu epidemie zavřeli případně omezili práci na home office mají nárok na sto procent mzdy. Vláda se dnes rozhodla, že firmám přispěje 80 procent nákladů na mzdy zaměstnance. Firmy tedy ze svého budou doplácet pouze 20 procent. V praxi by to mělo znamenat finanční stabilizaci firem. Nemělo by tedy docházet k hromadnému propouštění.

Další body co dnes schválila vláda najdete na obrázku pod textem nebo případně podrobnější informace na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí.

Petr Mikuláček
Autor: Petr Mikuláček

Práce finančního poradce jako životní styl.

Už od základní školy jsem věděl, že chci pracovat s penězi. Bohužel, rodiče ani škola mě pořádně nenaučili finanční gramotnosti a jak správně pracovat s penězi. Ve svých 19 letech jsem se rozhodl vše doučit a začít investovat. Použil jsem své úspory a část si půjčil. Jak to dopadlo? Přišel jsem i všechno.. Každé začátky jsou těžké, proto jsem to nevzdal a začal se ještě intenzivněji vzdělávat v oboru financí.

Prošel jsem si několika obchodními pozicemi, od prodejce úvěrů až po pobočkového pracovníka banky. Zjistil jsem, že žádná z těchto pozic není pro mě a víc mi vyhovuje individuální práce s klientem. Zakládám si na seriózním a upřímném jednání. Sám vím jaké to je, když člověku někdo lže a pak ho vědomě připraví o peníze. Mým klientům se snažím vyjít co nejvíc vstříc, vše s nimi pečlivě konzultuji a vytvářím pro ně co nejlepší finanční plán.

Zajímají Vás podrobnosti o mé práci? Potřebujete poradit, pomoct případně kvalitně nastavit vaše smlouvy? Jsem tu pro Vás, neváhejte mě kontaktovat.