Koronavir aneb na všem se dá vydělat - tři velmi výnosné investice
16. 06. 2020

Koronavir aneb na všem se dá vydělat - tři velmi výnosné investice

První pololetí letošního roku v celém světě ovlivnila pandemie ohledně koronaviru. Svět zažil nevídané věci. Například uzavření měst, zavřené hranice států, případně obchodování ropy v mínusu. Světové finanční trhy zažili největší pád od roku 2008. Díky rychlému zamezení šíření viru a také především kvantitativnímu uvolňování bilionů dolarů, euro a jenů se ale trhy velmi rychle vrátily prakticky na původní hodnoty. Zde jsem vybral investice, které za poslední tři měsíce na tom profitovaly nejvíce. Každá je z úplně jiného sektoru.

Bitcoin – nárůst více jak 150 %

Nejznámější světová kryptoměna, která vznikla kolem roku 2010. Velký boom zažila na konci roku 2017.  V první polovině března letošního roku zažila strmý pád. Z hodnoty 10 tisíc dolarů za BTC jsme se dostali až někdo pod 4 tisíce dolarů za BTC. Tento pád trval něco kolem 14 dní. Od té doby pozvolný růst následovaný strmějším růstem zapříčinil to, že BTC se dostal zpět na hodnotu 10 tisíc dolarů za BTC. Nutno podotknout, že kryptoměny jsou velmi volatilní a investice do nich jsou vysoce rizikové.

Tesla – nárůst necelých 200 %

Tesla zažila velmi výrazný rok 2019. Už v tomto roce připisovala zhodnocení stovky procent. Majitel společnosti Elon Musk se díky tomu zařadil mezi nejbohatší lidi světa. V březnu i tato firma odepsala výraznou ztrátu. Obchodovala se dokonce za 360 dolarů za jednu akcii. To bylo ale nejspíše úplné dno. Od té doby jen a jen růst. V posledních dnech se akcie vyšplhaly dokonce nad 1 tisíc dolarů za kus. Zhodnocení tedy skoro 200 procent za tři měsíce. I díky tomu se Tesla stala nejhodnotnější značkou automobilového průmyslu na světě.

 

Alpha pro tech – 500 %

Asi těžko bychom hledali jiného vítěze. Firma z USA, která se zabývá výrobou zdravotnického materiálu a respirátorů se dlouhé roky obchodovala někde na hodnotě 3 až 5 dolarů za akcii. Koncem února poté během jednoho týdne vystřelila na 25 dolarů za akcii. Poté ale následoval znovu pád. Dnes se obchoduje někde kolem 14 dolarů za akcii. Pokud pandemie znovu zesílí, je zde nejspíše potenciál k dalšímu růstu.

 

Tyty tři příklady jsem vybral záměrně úplně z odlišných sektorů. Je důležité upozornit na to, že pozitivní vývoj v minulosti nezaručuje to samé v budoucnosti. Tímto článkem jsem chtěl poukázat především na to, že příležitosti se dají na světových trzích hledat za jakékoliv situace. Člověk jen musí mít ty správné informace a obklopovat se těma správnými lidmi.

Petr Mikuláček
Autor: Petr Mikuláček

Práce finančního poradce jako životní styl.

Už od základní školy jsem věděl, že chci pracovat s penězi. Bohužel, rodiče ani škola mě pořádně nenaučili finanční gramotnosti a jak správně pracovat s penězi. Ve svých 19 letech jsem se rozhodl vše doučit a začít investovat. Použil jsem své úspory a část si půjčil. Jak to dopadlo? Přišel jsem i všechno.. Každé začátky jsou těžké, proto jsem to nevzdal a začal se ještě intenzivněji vzdělávat v oboru financí.

Prošel jsem si několika obchodními pozicemi, od prodejce úvěrů až po pobočkového pracovníka banky. Zjistil jsem, že žádná z těchto pozic není pro mě a víc mi vyhovuje individuální práce s klientem. Zakládám si na seriózním a upřímném jednání. Sám vím jaké to je, když člověku někdo lže a pak ho vědomě připraví o peníze. Mým klientům se snažím vyjít co nejvíc vstříc, vše s nimi pečlivě konzultuji a vytvářím pro ně co nejlepší finanční plán.

Zajímají Vás podrobnosti o mé práci? Potřebujete poradit, pomoct případně kvalitně nastavit vaše smlouvy? Jsem tu pro Vás, neváhejte mě kontaktovat.